Mijn Benjamin – de cover

4 augustus 2025

Het is altijd weer een ontzettend leuk proces: de totstandkoming van een cover van een boek. De afgelopen maand zijn we druk bezig geweest met het ontwerp van de omslag van het boek Mijn Benjamin, van Celeste Engwerda. Celeste vertelt hierin openhartig over alle gebeurtenissen die zij meemaakte rondom de zwangerschap van haar zoontje Benjamin, die veel te vroeg geboren werd en overleed. Een intens verhaal, de cover moet daar dan ook bij passen.

Brainstormen

Bij het maken van een cover gaan we altijd samen met de auteur brainstormen: wat vinden wij passen bij het verhaal, wat vinden wij mooi? Soms trekken we daarbij heel veel andere boeken uit de boekenkast. Uiteraard kijken we ook in alle hoeken van het internet om inspiratie op te doen. Bij het boek van Mijn Benjamin waren we er al snel over uit dat een blauwe vlinder een rol moest gaan spelen. Een voorbeeldontwerp hiervoor is gemaakt door Iris van den Berg. De illustratie is definitief afgemaakt door Eevy van den Boogaart.

Blauwe vlinder

Maar alleen een blauwe vlinder: dat vonden we nog iets te minimalistisch. Dus kwamen we op het idee om er een foto in te verwerken. Het is een foto geworden die voor Celeste een heel bijzondere betekenis heeft: het is de foto waarin Benjamin nog veilig in haar buik zit, maar er is op dat moment al een grote onzekerheid over hoe de zwangerschap zal gaan eindigen. De fotoshoot is een gebeurtenis die op een prachtige manier in het boek beschreven wordt.
Na wat experimenteren met de plaats van de vlinder en verschillende lettertypen, waren we erover uit: dit wordt de omslag!

En zo komt het allemaal weer een stukje dichterbij: het boek Mijn Benjamin is in november via elke boekhandel verkrijgbaar, ook online. Je kunt het boek alvast bestellen via Avenir Publishing, dan wordt het boek verstuurd zodra het beschikbaar is én je ontvangt er een exclusieve boekenlegger bij!

Celeste wil het verhaal van deze zwangerschap delen met de wereld, om koppels en moeders die iets soortgelijks meemaken een hart onder de riem te steken. Maar ook om zorgprofessionals te laten weten hoe het is voor de ouders en de mensen eromheen.

De omslag van het boek Mijn Benjamin
Cover Mijn Benjamin van Celeste Engwerda